středa 30. ledna 2013

Jako v pohádce

Téma pomalu končícího pololetí byly "Děti a pohádka". Tak jsme si na závěr vyrobili obrázek na zeď z té pohádky, kterou máme rádi. Nemohla samozřejmě chybět aktuální Rebelka (pro ty dospěláky, kteří ji ještě neviděli - je úžasná, stejně jako Na vlásku a Auta a Příšerky s.r.o. a Roboti a...). Dostalo se ale i na staré známé české Bubáky a Hastrmany a také na Perníkovou chaloupku.

Začali jsme samozřejmě vyválením plátu - vlastně ne, nejdříve jsme si nakreslili na papír, co budeme vyrábět z hlíny. Po drobných lektorských úpravách - aby to šlo z hlíny skutečně vytvořit - jsme se tedy pustili do válení. Potom jsme si zlehka načrtli obrázek a engobami jsme ho nakreslili i na hlínu. K dotvoření jsme potom do zavadlých engob ryli jehlou a aby byl obrázek plastičtější, některé jeho části jsme vyřízli nebo vymodelovali vedle a na obrázek je nalepili.


Kachle zatím ještě nejsou vypálené, než je budeme moci pověsit na zeď, čeká je ještě dlouhá cesta - však víte, přežahnout, naglazovat, vypálit a teprve potom dát na provázek a najít doma to nejlepší místo na výstavu. Třeba vedle knihovny s pohádkovými knížkami.


Žádné komentáře:

Okomentovat