sobota 26. ledna 2013

Poklad hlídá drak!

Tentokrát jsme se pustili do výroby krabičky na poklady nebo také máslenky. A aby byly chráněné, hlídá je drak - většinou - jednu totiž hlídá prasátko.
  


Z vyválené placky jsme vykrojili tvar krabičky podle papírové šablony. Okraje, které se budou slepovat, jsme trošičku seřízli a potom jsme krabičku slepili šlikrem. Vzniklou krabičku jsme vysušili fénem, aby nám zkožovatěla a nepropadala se při otočení. Pro jistotu jsme ji ještě vycpali zmačkanými novinami. A hurá na draka! Jednu větší kouli na tělo - trošku vydlabat, aby snadněji vysychala, potom tři (nebo jednu - podle počtu hlav) menší kouličky na hlavy a tři (nebo jeden) válečky na krky. Další váleček coby ocas a nakonec ještě ostny. Draka jsme sestavili na krabičku, zvednuté hlavy jsme podepřeli válečkem hlíny - až uschnou, tak ho vyndáme. A teď ještě dolní díl - obdélník o trochu větší, než je krabička, ze stran dolepit ještě dva úzké obdélníky, aby to bylo za co chytit a dno malinko vydlabat - aby víko s drakem nesklouzlo do strany.

 

A pohádkové krabičky a máslenky jsou hotové. Jsou krásné, doufám že po vypálení a naglazování budou ještě hezčí. Ale o tom až příště, nejdřív se musí trošku ohřát v peci.


A kdo chtěl mít hlubokou krabičku dole a draka na víku, ten si dolů na krabičku nalepil čtyři obdélníčky jako nožičky a na víko zespodu dva úzké proužky hlíny jako pojistku, aby se drak nezřítil z krabičky dolů. A co budou draci hlídat? Například sbírku drahých kamenů, prstýnky a naušnice a u mě doma máslo. No co, máslo nad zlato!

Žádné komentáře:

Okomentovat