pondělí 15. října 2012

VLAŠTOVKYS dětmi ve školce si vyprávíme o podzimu, o počasí na podzim, o padání listů, sklízení ovoce a také o ptácích, kteří odlétají na jih. A tak jsme se dostali i k vlaštovkám. Sedí si na drátech jako noty na lince a přímo vybízejí k tomu, aby je děti nějak ztvárnily.

Tak jsme se chopili bramborových tiskátek a vrhli jsme se na to. Rozkrojenou malou bramborou  jsme si narazítkovali tělíčka vlaštovek pěkně nad drát a seříznutou druhou půlkou potom i ocásky.
Černé ptáčky jsme nechali uschnout a bílou barvou jsme palečkem napuntíkovali bříška a malíčkem očička. V rukou tříletých dětí se někdy razítka stávají smrtící zbraní. Na některých obrázcích se nám hejna vlaštovek perou o zrníčka, někde visí z drátů jako netopýři. Ale radost z tvoření je u všech veliká a obrázky nám teď zdobí šatnu školky a ještě chvilku se postarají o prosluněnou atmosféru babího léta.


Tihle dva ptáčci mají být podle autorky zamilovaní. Ale nějak mi spíš připadá, že se na sebe mračí při nějaké pořádné rozepři.Každopádně děti nadšeně rodičům ukazují své výtvory a skoro jako bych místo nich slyšela vlaštovčí švitoření. Už se mi po nich stýská, těším se na jaro, až se nám zase vrátí a budou na obloze vykružovat své ptačí piruety.
1 komentář:

  1. Nádherné vlaštovičky, zrovna teď jsem zavadila o váš blog a už se těším až ho budu mít čas celý prozkoumat a inspirovat se pro nějaké projekty s dětmi. Hanka

    OdpovědětVymazat